Endüstriyel Kurutucular

Endüstriyel Kurutucular

Enkur Makine kurucuları döner kurutucu ve stokerli ocak konusunda tecrübelidir. Enkur makine olarak katı yakıtlı ocaklarda sağladığımız ısıyı döner kurutucu içerisine çekerek hammadde kurutma işlemi yapmaktayız. Enkur makine olarak 2 ton/saat kapasiteden 50 ton/saat kapasiteye kadar kurutma yapabilmekteyiz.

Pelletleme için ideal nem oranı %10-%12 olmalıdır. Pelletlenecek ham madde bu nem oranına getirilmez ise pelletleme sırasında enerji sarfiyatı artacak ve çıkan ürünün yanma verimi düşecektir. Bununla birlikte taşıma sırasında ham madde topak hale gelecek ve pellet diski ile rulolar arasında sıkışma olmasına sebep olacaktır. Enkur makine olarak üretmekte olduğumuz döner kurutucular ile odun talaşı, pirina, tavuk gübresi, kanalizasyon çamuru, meyve posası, pamuk sapı, kağıt hamuru, plastik atıklar başta olmak üzere  istenilen tüm ürün ve ham maddeler kurutulabilmektedir.

Enkur makine tecrübe ve AR-GE çalışmaları sonucu döner kurutucu tasarımını çift cidarlı olarak tasarlamış, yaş ham madde ve ısıyı kurutucuya aynı yönden besleyerek kurutma sırasında oluşacak yangın sorununun önüne geçmiştir. Bununla birlikte pellet yada fındık kömür ile yanma sağladığımız ocaklarımızda beklenmeyen bir durumda acil söndürme tertibatı bulunmaktadır. Yaptığımız araştırmalar ve tecrübelerimizle ocak içerisinde bulunan sıcak havayı kurutucuya üfleyerek değil emerek çektiğimiz için ocaklarımızda gaz sıkışması ve patlama tehlikesinin  önüne geçmiş bulunmaktayız.

Enkur makine her imal ettiği ürün gibi döner kurutucularınada 2 yıl garanti vermekte ve ürününün arkasında durmaktadır.

 

 


instagram takipçi satın al