BİZ KİMİZ?

ENKUR Makine Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti. 2017 yılında kurulmuş olup, İzmir’de pelet üretim endüstrisine adım atmış bir firmadır. Başta endüstriyel kurutma ve pellet makineleri olmak üzere her türlü özel makine imalatı konusunda hizmet vermektedir.  ENKUR ismi Endüstriyel ve Kurutmanın kısaltmasından gelmektedir.

2017’de Enkur Makine müşterilerine ahşap pelletleme ve kurutma makineleri yapmaya başlamıştır. Müşterimizle olan hoş işbirliği ile, Enkur Makine yakın zamanda biyokütle enerjisinin uzun vadeli beklentilerini karşılamayı amaçlamaktadır.

Enkur Makine olarak ürettiğimiz makinelerden elde edilen pelletin atık değeri %1-%2 arasındadır. Bu değer kömürde %30 u bulmaktadır. Ayrıca pellet yakıtının kükürt değeri %0.15 – %0.25 arasındadır. Bu değerler pellet yakıtının çevreci olduğunu göstergesidir.

Enkur Makine ülkemizde yeni olan bu sektörün öncülerinden olmakla birlikte en az enerjiyle en çok pelleti üretmeyi hedefleyerek hizmet vermektedir. Bu konuda uzman kurucularımız tüm projelerini yenileyerek sorunsuz, düşük yatırım maliyeti ve düşük işletme maliyeti sağlamaktadır.

Neden ENKUR’u seçmelisiniz?

2017 yılında ENKUR, biyokütle enerjisi en düşük işletme ve yatırım maliyetiyle yatırımcılarına sunmaktadır. Unutulmamalıdır ki pellet tesislerinde kapasite ne kadar yüksek olursa birim başına düşen maliyet o kadar azalacaktır. Enkur makine bir tesiste 8 ton/saat kapasite ile odun talaşı pelletleyebilecek alt yapı ve projeye sahiptir.

wood-pellet
Cips, Odun Pelleti
instagram takipçi satın al