Pellet Presler

Pellet Presler

Pelletleme işleminin gerçekleştiği ham maddenin ürüne dönüştüğü makinelerdir. Pelletlenecek ürün kurutularak ve öğütülerek pellet prese beslenir.

Pelletleme işleminden önce ham madde kondüsyonerden geçirilerek, ham maddenin iyileştirilmesi sağlanır. Proses için gerekli duyulan nişasta, melas vb. ürünler burada ham maddeye  katılarak iyice harmanlanması sağlanır. Pellet makinesi içinde bulunan özel sertleştirilmiş rulolar ve özel imal edilmiş disk arasına sıkıştırılan ham madde pelletlenmiş olarak çıkar.

Pellet pres makineleri dünya üzerinde içinde bulunan diskin iç çapı ile anılırlar. Ülkemizde biyokütle pelleti üreten firmalar bu makineleri genelde yurt dışından ithal etmektedirler. Enkur makine kurucuları ülkemizde yeni yeni ufak kapasitelerde üretilen bu makineler üzerinde uzun süren AR-GE çalışmaları neticesinde yüksek tonajlarda ve yüksek kaliteli pellet pres makineleri imalatına başlamıştır. Çalışmalarımız neticesinde ahşap pelletinde tek makinede 7 ton/saat, pirina ve tavuk gübresi pelletinde ise tek makinede 22 ton/saat kapasitelere çıkmış bulunmaktayız.

Enkur makine olarak ülkemizde henüz çok yeni olan biyokütle tesislerin kurulumunu ithal ürünlerden daha uygun ve yerli sermaye olarak yapabilecek alt yapı ve projelere sahibiz. Bu siz değerli yatırımcılarımıza acil durumda en geç 48 saat içerisinde servis sağlayabilmemiz açısından çok önemli bir noktadır. Enkur makine imal ettiği tüm ürünlerde olduğu gibi pellet pres makinelerine de iki yıl garanti vermekte ve ömür boyu servisini sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.


instagram takipçi satın al